Září 2013

Cirkus Snů - setkání s literární postavou

26. září 2013 v 21:41 | Blackeli |  Povídky
Tma. Otevírám oči. Kde to jsem? Všude černá a bílá a všechny odstíny šedé. Koukám se na celtu cirkusu, ležím na cestičce mezi černobílými stany a ve vzduchu se vznáší podivuhodná vůně, vůně karamelu, radosti a tajemství. Opatrně se zvedám na nohy a rozhlížím se kolem. Procházím cirkusem a žasnu nad krásou, která je cirkusem snů a nad divy, které nabízí. Na jedné křižovatce stojí podivná socha, žena v bílých šatech popsaných Shakespearovými verši. Milenka. Vypadá nehybně, ale po chvíli si uvědomím, že si pomalu, pomaloučku bere růži od muže v obleku s buřinkou na hlavě. Znám ho, já ho znám! Muž zvedne hlavu a podívá se na mě kouzelnýma šedýma očima, kterým jsem propadla tolikrát předtím. Přichází ke mně a stále se mi dívá do očí a já nedokážu odtrhnout zrak. Nabízí mi rámě a proplouváme spolu snovým cirkusem. On, Marco poodhrnuje plachtu jednoho ze stanů a já vstupuji. Na bílém ledě se tam tyčí strom černý jako uhel, na jehož větvích plápolají svíce bílým plamenem. Dochází mi, že má návštěva je u konce, zapaluji svíci a otáčím se na Marca. "Proč zrovna já?" "Protože jsi snílek." Usmívá se na mě a je tak čarovný, toužím ho políbit, ale neudělám to. "Nechci odejít," šeptám smutně. "I když odejdeš, budeme navždy s tebou v tvém srdci, můžeš nás tam vidět kdykoli budeš chtít." Přistupuje ke mě a líbá mě na rty. "Nikdy neodejdeme." Pak je tma. Myslím, že to byl jen sen, ale pokojem se stále vznáší vůně karamelu.

Noční Cirkus - Erin Morgenstern

22. září 2013 v 21:17 | Blackeli |  Recenze
Takže začínáme :D. První recenze bude na skvělou a zatím poměrně neznámou knížku Noční Cirkus, prvotinu talentované americké spisovatelky Erin Morgenstern. Na rovinu řeknu, že zpočátku jsem knížce moc nevěřila, ale po pár stránkách mě dostala a zařadila se na první příčku mých knih. :D

Anotace: Do města přijíždí bez ohlášení tajemný cirkus. Jeho šapitó je černobílé a představení se konají pouze v noci. Triky, které provádějí zdejších iluzionisté, však vypadají spíše jako mocná kouzla… Románový debut Erin Morgenstern s podmanivou magickou atmosférou sleduje v několika dějových liniích i časových rovinách hru dvou kouzelníků, jejímž vítězem se má stát ten, jehož učedník zůstane na konci hry živý. Celie a Marco jsou však k sobě i k cirkusu, který má být jevištěm jejich hry, připoutání mnohem více, než si jejich mistři dovedli představit.

Vítejte

22. září 2013 v 15:31 | Blackeli
Zdravím všechny, kteří zavítají do tohoto koutku fantazie. :) Doufám, že se tu budete cítit dobře a články vás budou zajímat.

K obsahu blogu: budou se tady objevovat příběhy, recenze na knihy, CD a filmy (většinou s fantasy tématikou), do rubriky Hudba budu dávat různé písničky, které mě zaujmou a o které bych se s vámi chtěla podělit, možná se tu objeví nějaké básničky a nejspíš i jedna či dvě kapitolovky, jedna z nich bude přepracovaná verze Cesty vlka z mého bývaleho a teď již zrušeného blogu. Také chystám blbiny jako nějaké moje názory a občas věci, co se dějí v mém okolí (to se nasmějete :D ).

A na závěr bych chtěla moc poděkovat Ariven za nádherný, přenádherný desing :).

Blackeli